Jaunasis žvejys 2014

Meškeriojimo varžybos suaugusiems Lietuvoje nieko nebestebina, tačiau tokių renginių mūsų jaunajai kartai yra itin mažai. Todėl prieš gerus metus, kilo mintis vaikams surengti draugiškas meškeriojimo varžybas Klaipėdoje, kartu su Klaipėdos miesto prokuratūra bei vienu iš organizatorių prokuroru Sauliumi Galminu. Ši institucija siekia aktyvinti nepilnamečių nusikalstamumo prevenciją, įtraukiant jaunus žmones į aktyvią veiklą, kad tėvai praleistų kuo daugiau ir turiningiau laiko su atžalomis, na o mano, kaip užkietėjusio meškeriotojo idėja- populiarinti mėgėjišką ir sportinę žūklę Lietuvoje, pasidalinti su jaunaisiais žvejais visomis žiniomis, kurias esu sukaupęs. Šiai minčiai vienareikšmiškai pritarė žūklės klubo “Sidabrinis kablys” bendraklubiečiai. Tad labai džiugu, kad jau antrą kartą pakvietėme vaikus į tradicija tampančias draugiškas vaikų meškeriojimo varžybas “Jaunasis žvejys 2014”.

jaunasis-zvejys-2014-630px

Birželio 14 d. ankstyvus rytas. Po truputi renkasi organizatoriai, prasideda paruošiamieji darbai, bazės įkūrimas, laužavietės žuvienei paruošimas, keliamos rėmėjų vėliavos, dėliojamos taurės ir prizai.

jaunasis-zvejys-2014-02

Šiek tiek nerimo kelia šėlstantis klaipėdietiškas vėjas ir vis prakiūrantis dangus, tačiau ilgai laukti neteko, jau 9 val. pradeda rinktis pirmieji dalyviai. Vis gausėjančios dalyvių gretos, vis didesnis vaikiškų balsų ir jų tėvelių šurmulys išgąsdina nesenai prakiurusį dangų ir lietingą rytą keičia kartkartėmis išlendantys saulės spinduliai.

jaunasis-zvejys-2014-03

Registracijai pasibaigus, suskaičiuojama 19 dalyvių 5 – 11 metų grupėje, bei 11 dalyvių 12 – 16 metų grupėje. Sustojusiems į rikiuotę dalyviams, matėsi iš akių, kad trokšta kuo greičiau pradėti žvejybą, pajusti spurdantį žuvelioką kitam valo gale, tad tarę trumpą pasveikinimo kalbą, kviečiame kiekvieną dalyvį išssitraukti sektorių, kuriame bus žvejojama. Sektorių numeriukai surašyti ant remėjų skirtų sulčių pakelių, todėl jaunieji žvejai pasiėmę gėrimą ne tik sužinodavo savo sektorių, bet ir galėjo atsigaivinti pries varžybas. Taip pat buvo du laimingi sektoriai, kuriuos išsitraukę dalyviai gavo žūklės prekių parduotuvės „Romada“ įsteigtus prizus: 50 Lt. čekį, bei spiningo kotą. Tariami Pauliaus Korsako žodziai- „Nei žvyno, nei uodegos“ palydi jaunuosius žvejus į išsitrauktus sektorius ruoštis 3 valandų varžyboms.

jaunasis-zvejys-2014-04

10.30 val. „Svajonių kranto“ gyvenvietės pakrantėje nuaidi signalas, pranešantis apie varžybų pradžią. Kas tėvelių padedami, kas savarankiškai, pradeda bombarduoti Slengių karjerą jauko kamuoliais, veria masalus ant kabliukų ir po kelių meškerykočių mostų, pludės lyg gulbės tūpia vandens paviršiuje. Ilgai kibimų laukti nereikia, kur pažvelgsi, vis kažkas traukia į krantą mažesnę ar didesnę raudelę, ešeriuką, vienas sektorius sunerimsta ir nusivylimo rankų mostais praneša, kad užkibęs lynas šį kartą laimi kovą ir lyg trofėjų pasidovanoja sau „auskarą“ į lūpą.

Tikrai smagu matyti, kad viskas vyksta labai draugiškai ir gražiai, vaikai plačiomis šypsenomis ir pilnomis laimės akimis dėkoja tėveliams už galimybę pabūti tarp bendraminčių. Žvejų klubo „Sidabrinis kablys“ nariai: Paulius, Mantas, Dainius, Valdas, Andrius, bei keli svečiai: Tadas ir Saulius iš žvejų tinklalapio www.kibkit.lt su mielu noru padeda mažiesiems, dalinasi savo ilgamete patirtimi, moko kaip ir kokį užrišti kabliuką, kokia sistema yra geresnė, duoda patarimų kur geriau mesti, kokiame gylyje žvejoti, kaip taisyklingai užmesti ir pakirsti žuvį, kokius jaukus naudoti.

Neįmanoma nepastebėti į dangų, pro didžiulio katilo dugną, kylančius dūmus ir šalia besidarbuojantį musų kulinarą, žuvienės ekspertą Raimundą.

jaunasis-zvejys-2014-05

O kad jauniesiems žvejams neprailgtų laikas, kur buvus, kur nebuvus atskrido ir „KAR KAR“ varna, nešina didžiule dėže Baltosios varnelės ledų. Pasistiprinti juk reikia, kad didžiulė žuvis neįtrauktų į vandenį 🙂

jaunasis-zvejys-2014-06

Su visomis atrakcijomis laikas prabėgo nepastebimai, o skleidžiami neapsakomi žuvienės kvapai, priminė, kad senka paskutinės varžybų sekundės. Garsus signalas, vaikai deda meškerykočius į šoną ir susimasčiusiais veidais, kantriai laukia teisėjų, kol bus pasverta žuvis. Labai džiugu stebėti, kad praktiškai kiekviename sektoriuje ištraukto sietelio viduje spurda žuvis. Vadinasi viskas pavyko puikiai, tos 3 valandos žvejybos nepraėjo veltui.

jaunasis-zvejys-2014-07

Visa pagauta žuvis paleidžiama atgal, vadovaujantis visiems gerai žinomo Pauliaus Korsako šūkiu – „Pagavai, paleisk“ !

jaunasis-zvejys-2014-08

Kol skaičiuojami rezultatai, visi dalyviai ir žiūrovai kviečiami prie stalo, sušilti ir pasistiprinti klubo „Sidabrinis kablys“ nario Raimundo virta žuviene, pasidalinti įspūdžiais, naujomis žiniomis ir šiek tiek pailsėti prieš apdovanojimus.

jaunasis-zvejys-2014-09

jaunasis-zvejys-2014-10

Štai ir atėjo laikas vienai iš maloniausių akimirkų- apdovanojimams.
Kad neliktų nei vieno neapdovanoto, kviečiami visi dalyvavę jaunieji žvejai, kuriems įteikiami atminimo medaliai, įvairūs skanumynai, bei jaukai „Still“.
Pries paskelbiant abiejų grupių nugalėtojus, specialiomis dovanomis, atminimo medaliais ir taurėmis apdovanojamas jauniausias žvejys Nikolaj, bei didžiausią žuvį sugavusi (325 gr.) Irina.
Aplodismentai ir vis didesnė nežinomybė tvyro tarp jaunųjų žvejų…

Kviečiami 5 – 11 metų grupės nugalėtojai:

  • I vieta ir sugauta 2,135 kg žuvies – Augustas Jokubauskas
  • II vieta ir sugauta 1,635 kg žuvies- Dominykas Prišmantas
  • III vieta ir sugauta 0,955 kg žuvies, jauniausias dalyvis, tikras šaunuolis ir pradedantysis žvejys – Nikolaj Nikolajev

12 – 16 metų grupės nugalėtojai:

  • I vieta ir sugauta 4,550 kg žuvies, antrus metus iš eilės, nenugalima berniukų ir labai perspektyvi – Irina Lobaškova
  • II vieta ir sugauta 1,985 kg žuvies, antrus metus metus iškovojančiam sidabrą – Ričardas Abromavičius
  • III vieta ir sugauta 1,470 kg žuvies, Tadas Dirvonskis

Daug gerų emocijų, šypsenų, fotoaparatų blyksčių, sveikinimų. Paskutinė bendra visų dalyvių nuotrauka ir atsisveikinimas iki kitos, gražios vaikų šventės.

Labai džiugu ir gera, kad vaikai nori aktyviai dalyvauti panašiuose renginiuose, kad kompiuteriai dar galutinai neužgožė noro aktyviai veikti, vykti į gamtą, prisidėti prie jos saugojimo ir tausojimo, išmokti naujų žinių, susipažinti su bendraminčiais, tobulėti. Vaikai, tai mūsų visų ateitis ir gyvenimo šviesa.

Nuoširdžiai noriu padėkoti visiems dalyvavusiems ir radusiems laiko atvykti, organizatoriams ir prisidėjusiems prie šios gražios šventės: prokurorui Sauliui Galminui, klubo „Sidabrinis kablys“ kolektyvui, mūsų kulinarui Raimundui už žuvienę, „Svajonių pakrantės“ gyvenvietei už vietą, žvejų tinklalapiui www.kibkit.lt ir jo nariams Sauliui ir Tadui.

Na ir beabejo, kaip ir visos, taip ir šita šventė nebūtų ivykusi be rėmėjų pagalbos, visų vardu reiškiu didelę padėką:

Žūklės žurnalams „Meškeriotojas“ ir „Žvejys ir žuvis“, televizijai „Balticum“ ir „Žvejo TV“, dienraščiams „Klaipėda“ ir „Vakarų ekspresas“, žūklės prekių parduotuvėms „Romada“, „Nei žvyno, nei…“, „Žūklės kodas“, tinklalapiui „www.kibkit.lt“, „pinigine.lt“, „Noble group“, „ToiToiLietuva“, „S. Jokužio spaustuvei“, „Advokatų Julijos Manako- Galminės ir Aliaus Galmino kontorai“.

Parašė: Andrius Čebanauskas (Čebas)